PO STOPÁCH 1000 MILES

24. 7. 2018

Tentokrát se s Vojtou vydáváme po stopách úžasného závodu 1000 miles, který se letos (2018) jel již po osmé. Celý závod se jede v sudé roky od západní hranice České republiky až na východní hranici Slovenska a v liché roky zase obráceně. Trasa měří, jak již vyplývá z názvu závodu, 1000 mil (tj. zhruba 1600km). 

Tato délka trati ale platí jen pro závodníky na kole či koloběžce, kteří musí jet přesně dle souřadnic GPS. Chodci, mezi které se řadíme, musí projít jen několik bodů (zhruba dvacet) a tak mají trasu přeci jen o dost kratší. 

Z pochopitelných důvodů se na celou trasu se zatím necítíme, takže zkusíme společně urazit pouze "polovinu z poloviny", tj. zhruba od Frýdlantu (okres Liberec) do Starého města (okres Šumperk) a to podle pravidel pro chodce, tedy s průchody povinnými body (ale nikoli podle vytyčené trasy GPS pro cyklisty).

Cílem našeho výletu je zejména vyzkoušet, zda lze (výhledově nejspíš příští léto) projít trasu 1000 miles s kočárem a v současnosti tříletým (poměrně hodně odolným) synem. 

Jizerské hory

Krkonoše známé
Krkonoše méně známé
Opevněné Turnovsko
Broumovsko
Orlické hory a Gór Stolowych
Králický Sněžník

Projít trasu z Frýdlantu v Jizerských horách do Starého Města v Jeseníkách nám zabralo 15 dní (včetně všech výletů). Ušli jsme celkem 340 km a navštívili spoustu krásných hor, řek, lesů a dětských hřišť. Už se moc těším na pokračování :)
Používá technologii služby Blogger.