Po stopách 1000 miles Jizerské hory

2. 8. 2018

Jizerské hory znám docela dobře a navíc naplánovaná trasa vedla skoro pořád po krásných širokých cestách - ano, po těch, na kterých se v zimě běžkuje. Jediným nedostatkem Jizerských hor (mají-li vůbec nějaký :-) byl proto poměrně řídký výskyt občerstvovacích stanic (myšleno zejména hospůdky).Další cesta do Oldřichova v Hájích vedla dost do kopce (tehdy mi to tak připadalo, ale jak se později ukázalo, jednalo se vlastně o velmi snadnou část trasy). Kamenité a strmé výstupy musel Vojta od začátku konat po vlastní ose a nikoliv v kočáru. Bylo dobře, že si na to zvykl, protože třeba v Krkonoších by to jinak prostě ani nešlo.


Za výstup po vlastních nohách následuje zpravidla malá odměna :)


Tentokrát byla i velká odměna v podobě super výstavy “Jizerky všemi smysly”, kam jsme si udělali malou odbočku z trasy (Ekocentrum Oldřichov). Dětské odbočky z trasy se ostatně velmi osvědčily, neboť udržovali dobrou náladu a nadšení pro další dny, které nás čekaly.


Krásná  byla i naučná stezka věnovaná včelám, která začíná přímo před branami ekocentra. Kdyby nebylo takové vedro, tak bychom ji odpoledne prošli celou. Jenže tohle léto je opravdu pekelně vypečené a tak jsme raději strávili téměř dvě hodiny v klimatizované budově na výstavě.


Druhy den jsme pak prošli podstatnou část Jizerek. Trasa vedla po cyklostezkách podél borůvek, takže pohoda. 

Vyhlídka Krásná Máří.

Vyhlídka Na Čihadle.


Zasloužená sladká odměna na Smědavě.

Naše trasa Jizerkama vedla zhruba takto: Frydlant - CP1 1000 miles - Oldřichov v Hájích - Hrebinek - Knajpa - Smědava - Jizerka - Orle (kontrolní bod 1000 miles). Třetí den pochodu jsme již zamířili přes Polsko do Krkonoš.

Používá technologii služby Blogger.