Po stopách 1000 miles Králický Sněžník

22. 8. 2018

Cesta přes Polsko byla významným zkrácením trasy, ale bohužel nás zároveň donutila slézt z hor až dolu do údolí a následně se znovu vyškrábat až na hřebeny dalšího pohoří. Na Králickém Sněžníku jsem byla poprvé a moc se mi tady líbilo, jen jsem s kočárem nemohla projít nejhezčí červenou hřebenovou túru a vystoupat až na vrchol Králického Sněžníku.

Trasa: chata Čihák - rozhledna Klepáč - Dolní Morava (noc v krásném penzionu a návštěva Vodního parku) - Staré Město (a vlakem domů do Prahy)


Rozhledna Klepáč.

Mamutíkův vodní park v Dolní Moravě je ryze komerční zábava (vstupné 390 za dítě, dospělý doprovod zdarma) a za sebe bych ho nejraději vynechala. 

Nicméně věděla jsem, že Vojta bude z pouštění lodiček, kuliček a hlavně z přítomnosti dalších dětí naprosto nadšený, takže jsme v parku zůstali skoro celý den. 


Poslední noc v horách a už míříme domů, do Prahy. Cesta z Frýdlantu v Jizerských horách do Starého Města v Jeseníkách nám trvala 15 dní. Za tu dobu jsme ušli 340 km a viděli spoustu nádherných hor, řek, lesů i dětských hřišť. Už se těším na další :)Používá technologii služby Blogger.