Strašidýlka v Hostivaři

16. 11. 2018

V říjnu a listopadu už jsou noci dlouhé a tak jsme vyrazili za strašidly. Akci pořádala Jitka Kadečková a její soubor strašidel. Akce se konaly v několika pražských parcích, my jsme nakonec vyrazili na dvě místa - s mámou do Hostivaře a s tátou do Ďáblic (první termín táta nemohl, tak měl Vojta strašidla dvoje :) Nejsem si ale úplně jistá, že za tuhle příležitost byl úplně vděčný, protože minimálně se mnou se šíleně bál,  ať už jsme zrovna byli u strašidla a nebo ne. Možná to bylo i tím, že první živé strašidlo se na něj podívalo a následně si posvítilo baterkou do obličeje (tedy na strašidelnou masku). Od té doby Vojta bulel a schovával se u mě v náručí, i když všechna další strašidla už byla hodná, hladila ho po vláskách a často si na chvíli sundaly i masky ze tváří, aby Vojta viděl, že jsou to jen lidé. Moc to nepomáhalo, ale přesto na další strašidla s tátou vyrazit nakonec chtěl.


Za strašidly se dalo jít buď na předchozí e-mailovou objednávku (pak se "startovalo" v předem daný termín) a nebo bez objednání (a pak se stála fronta). My jsme byli vždy objednáni a tak mohu líčit průběh této trasy (nevím přesně, čím se trasy lišily). Obě stály 80,- Kč na osobu starší 4 let (malé děti neplatily vstupné) a v rámci vstupného jsme dostali ke každé vstupence svítící náramek.

Pak jsme společně s mnoha dalšími dětmi a rodiči prošli cca 1-1,5km dlouhou trasu, na které bylo zhruba deset živých strašidel (ty na fotce nemám) a dále asi 20 nasvícených strašidel (ty se mi občas vyfotit povedlo, když se mi podařilo Vojtu postavit na zem). Lidí (myšleno dětí s rodiči) bylo na trase opravdu hodně, protože se startovalo po jedné minutě. A to byl strašidelný les otevřen od cca 16:30 do 20:30 a možná ještě déle.


Odvahu Vojta našel až v cíli, kde si mohl vybrat malou odměnu :)
Každopádně příště jdeme zase!
Používá technologii služby Blogger.