Přípravy na velkou cestu I

12. 2. 2019


Nápad zkusit projít s Vojtou (2015) trasu 1000 miles vznikl vlastně už loni, když byly Vojtovi necelé tři roky. Prvním impulzem byla skutečnost, že se do závodu přihlásil Marek. Když to dokáže on, tak  proč ne my dva (ha ha)? 

Ze začátku jsem tenhle nápad z opatrnosti neříkala ani doma. Nejřív jsem si chtěla vyzkoušet, jestli je to vůbec možné, jestli to nebude jen trápení. Zkusila jsem týden stanování na Šumavě a šlo to. Zkusila jsem dva týdny chození po horách po trase 1000 miles, konkrétně od Jizerek přes Krkonoše, Broumovsko vrchovinu, Orlické hory, Králický Sněžník až na úpatí Jeseníků a šlo to. A navíc nás to (oba) moc bavilo. A tehdy, na konci léta 2018, dostával projekt 1000 miles první reálné obrysy.

Nejdřív bylo třeba zamyslet se nad vybavením. Většinu věcí sice máme, ale několik problémů se přeci jen objevilo a bude treba je postupně vyřešit :)

Jedním z nich byla reálná možnost psát během cesty tento blog. Čas i energie na psaní mi sice na cestách se synem nechyběla, ale psaní na mobilu se ukázalo jako příliš ubíjející. Naštěstí doma máme plno skvělých a dosud nevyužitých pomocníků a jedním z nich je i klávesnice, kterou lze k mobilu připojit přes Bluetooth. Právě doma zkouším, jak to v praxi bude fungovat. 

Ano, tento blog píši do mobilu připojeného přes klávesnici. A jde to skvěle!Používá technologii služby Blogger.