Velká rodinná hra Kbely a okolí

25. 3. 2019

Velká rodinná hra se konala tuto sobotu (23.3.2019) v pražských Kbelích a okolí (Letňany, Vinoř, Satalice). Původně byla hra vyhlášena od 11h, později se organizátor (zřejmě pro velký zájem o účast) rozhodl hru prodloužit a startovat o dvě hodiny dříve. Což byl dobrý nápad, škoda však že o něm přihlášeným týmům nedal vědět.


Na startu jsme obdrželi mapu s trasou, seznam kontrol a seznam s úkoly. Některé úkoly byly přímo navázané na dané stanoviště (z jakého materiálu je postaven bunkr, kolik cest vede na vrchol), jiné s místem nesouvisely (zaskákejte si "gumu", zazpívejte si). Kontrolních míst bylo třicet a pro rodiny s malými dětmi nebylo možné projít všechno, ale o to vlastně ani u těchto her nejde. Viděli jsme řadu zajímavých míst (bike park u Letňan, fitpark ve Kbelích, bunkr u Čakovic) a krásně jsme se prošli. Úkoly jsme plnili tak na padesát procent - některá zadání jsme prostě nepochopili (šifra s čísly - jaké číslo má rybník?), někdy se nám do úkolu nechtělo a nebo jsme si raději vymysleli vlastní zábavu (kdo vydrží déle viset na hrazdě?).

Příjemný dojem ze hry podtrhlo i výjimečně krásné (letní) počasí :)Organizační zhodnocení hry:

Na sobotní hru jsem se velice těšila. Přihlásila jsem se do závodu s velkým předstihem, pečlivě vyplnila kontaktní údaje, předem na účet zaplatila startovné a nakonec ještě těsně před akcí doplácela za rozšíření týmu. Organizátor se mnou několikrát komunikoval e-mailem, ale bohužel ani v jednom případě mi nesdělil, že se z organizačních důvodů rozhodl dva dny před startem změnit podstatnou část pravidel, a to jak délku hry (místo startu v 11h bylo nově možné startovat už o dvě hodiny dříve), tak zejména místo startu. Obě tyto organizátor informace vyhlásil pouze tak, že je napsal na svou webovou stránku do aktualit, avšak přihlášené závodníky o této skutečnosti nijak neinformoval.

Neměla jsem důvod těsně před akcí kontrolovat propozice, neboť od počátku bylo místo startu označeno jednoznačně (nebylo zde například uvedeno, že v případě velkého počtu účastníků se místo startu přesune do blízkého parku či něco podobného). Takže co se stalo? Samozřejmě jsme na hru vyrazili jednak pozdě (to by nám ale nevadilo) ale hlavně úplně jinam! Místo skutečného startu jsme později našli jen náhodou až po půlhodinovém marném kroužení po Kbelích, což s tříletým prckem nebylo nic příjemného. Bohužel organizátor se ani po mé stížnosti nevzmohl ani na jedno slovo omluvy, což mě velice mrzí.
Používá technologii služby Blogger.