Krušné hory jako trénink na 1000 miles

20. 4. 2019

Mile se blíží a tak jsem vyrazila na trénink. Jako trasu jsem zvolila zatím neprošlé Krušné hory, z Komáří vížky na Boží dar a případně ještě dál. Počasí nám mimořádně přálo a navíc se mi na první den podařilo sehnat skvělou společnost: moji kamarádku Elišku a její syny Toníka (4)  a Vašíka (2,5). Vojta (3,5) tak měl skvělé parťáky na cestu a já taky.


První den jsme měli “štěští” na spoustu padlých stromů a sníh. Klukům se to samozřejmě líbilo, ale postup v trase byl pomalý.


Naštěstí to ve srovnání s dalšími dny nebylo ani tolik do kopce, takže nakonec se nám i tak podařilo projít 18km.


Další dny jsme s Vojtou osiřeli.


Na jednu stranu nám to bylo líto, ale na druhou stranu jsme toho ve dvou ušli více. Stromy už byli z cest (většinou) odklizené a i sněhu bylo méně (s výjimkou okolí Klínovce, kde bylo sněhu spousta a museli jsme jít do kopce po silnici, protože po značce bych nezvládla vláčet ani prázdný kočár). Přes den bylo počasí skoro na kraťasy, ale v noci spal Vojta ve spacáku v péřové bundě (já ne, protože pro sebe jsem ji nevzala, což mě dost mrzelo).


Trasa vedla převážně po turistických značkách (124 km za 4,5 dne).

Zelený čtvrtek 18.4. 2019: start Komáří hůrka nad Krupkou (cca 11h, kvůli špatně navazujícímu spoji z Prahy) - Cínovec (KB míle) - Nové Město (Bouřňák); cca 18 km, společná cesta s Eliškou, Vašíkem (2,5) a Toníkem (4) a samozřejmě s mým Vojtou (3,5).


Velký pátek 19. 4. 2019: start Nové Město - rozhledna Vlčí hora u Dlouhé Louky - Meziboří - Rašov - noc v blízkosti Kostelní cesty; cca 23 km, brutální žlutá značka v okolí Meziboří, pro kočár nevhodné, ale dá se to). Na fotce rozhledna Vlčí hora.


Bílá Sobota 20. 4. 2019: start Kostelní cesta - Mníšek - Nová ves v Horách - Lesná (úžasné místo pro děti) - noc v blízkosti Novodomské cesty (lepší by byl Starý rybník); cca 30 km. Na fotce níže je labyrint Lesná. Boží hod velikonoční, neděle 21.4.2019: start Novodomská cesta - Hora Svatého Šebestiána - Rusová zaniklá obec - noc před obcí Kovářská; cca 30 km


Velikonoční pondělí 22. 4. 2019: start Kovářská - Háj - Klínovec (KB míle) -  Boží dar; cca 23 km, na Klínovec jsme museli jít kvůli sněhu po silnici, odpoledne odjezd do Prahy. Na fotce cesta z Klínovce na Boží Dar.


Zdravíme z Klínovce a už se těšíme na další výlet :)


Používá technologii služby Blogger.