Modroběh v Krčském lese

28. 4. 2019

Modroběh pořádal spolek Báječné ženy v běhu tento pátek v Krčském lese. Podle jejich webových stránek se jedná o tradiční akci (již šestý ročník). Modroběh se letos konal postupně na několika místech v České republice (Seč, Praha, Hradec Králové a na dalších místech). Výtěžek ze symbolického startovného (30 korun) jde ve prospěch autistického dítěte, které je v "péči" o.p.s. Zajíček na koni. Smyslem běhu je, kromě a zábavy pro děti, také osvěta problémů autistických dětí (v daném případě zejména komunikace, kterou usnadňují obrázky různých aktivit).


Obrázky, které usnadňují komunikaci autistickým dětem (nebo jejich napodobeniny, nejsem si jistá) nahrazovaly mimo jiné číslování jednotlivých kontrol.  I když se startovalo v minutových intervalech, rozhodně se nejednalo se o klasický orientační závod (závod s mapou, během kterého se probíhá lesem nikoli jen po cestách), ale o běh či chůzi po fáborkách po zpevněných cestách v Krčském lese. Kontroly byly náhodně rozmístěny po označené trase v délce cca 2 km.


Označení kontrol obrázky se mi moc líbilo, protože Vojta mohl značit kontroly zcela samostatně (obrázek, který má na kontrole razit, byl nalepený na kleštích). Při orientačních bězích jsou kontroly značeny jen čísly, což vyžaduje mou asistenci při označení kontroly.


V cíli na děti čekaly samozřejmě odměny: perníková medaile, lízátko či čokoláda a zejména několik desítek malých hraček, mezi kterými závodníci vybírali (velikost hračky nejčastěji odpovídala hračkám z kinder vajíčka).

Používá technologii služby Blogger.