Noční můry s Vojtou

16. 4. 2019

Noční můry jsou tradiční akce, na kterou jezdím už deset let. Nejdříve jsem jezdila sama, pak s Markem a letos jsme jeli i s Vojtou. Nebyl to úplně záměr, ale prostě jsme nenašli nikoho, kdo by chtěl Vojtu na víkend pohlídat, a tak jsme ho vzali s sebou, i když můry nejsou akcí pro děti. Museli jsme se sice vzdát možnosti jít celou trasu cca 50-70 km (závod startuje se v nočních hodinách a jde se celou noc a někdo i celý následující den) a najít po cestě všechny vypečené kontroly, ale i tak jsme si to užili.


Přespali jsme v cílové hospodě a na trasu vyrazili až ranním vlakem. Zdá se to neuvěřitelné, že minulý víkend jsme jezdili na kole v triku a tento víkend opět došlo na zimní vybavení. Vojtovi jsme nakonec po cestě vybalili i zimní sněhule, aby mu nemrzly nohy. Na fotce to není patrné, ale několik hodin nám po cestě sněžilo.


První kontrolu jsme hledali u maličkého židovského hřbitova. Stejně jako několik posledních let byly nápovědy k žetonům veršované: "Najít správný hrob, to je teď tvůj job :) Jediný z hrobů dnes jako kdysi, co na něm je stříška nekulatá, a vystouplý věnec nad nápisy, vlevo od něj krabička "zlatá". Ovšem žeton v krabičce nebyl, jen další lísteček s nápovědou, že žeton máme hledat u rybníčku pod Lysým vrchem.


Po cestě jsme krátili dlouhou chvíli házením šišek ….


… a lezením na posedy....


Jako každý rok byly některé kontrolní body pěkně vypečené. Zde se například nápověda skrývala na konci padlého stromu: "Padlý smrk své větve koupe, rád i tebe lehce pohoupe. Nad hladinou temnou noční, otevři poklad velikonoční".


Nakonec jsme během devíti hodin ušli cca 25 km a našli pět žetonů (celkem jsme navštívili osm kontrolních míst, protože na některých kontrolách nebyl žeton, ale jen lísteček s další dohledávkou). K našemu překvapení jsme obsadili krásné 12 místo (ze 17 týmů; chodecké páry, tým Na kopci). Pro Vojtu jsme samozřejmě připravili i speciální poklad, který našel poblíž jednoho kontrolního bodu ve skále - funkční triko s dinosaury. A protože dinosauři u nás nyní letí, tak byl z pokladu opravdu nadšený :)

Používá technologii služby Blogger.