Pumptrack Praha Holešovice a Štvanice

28. 4. 2019

Do bikeparku / pumptracku jsme vyrazili poprvé v sobotu 27. 4. 2019 a to do Stromovky. Konala se tam akce půjčovny dětského lyžařského / cyklo vybavení Simple rent určená pro nejmenší cyklisty. Mimo jiné pozvánka na akci slibovala možnost zapůjčit si na vyzkoušení kola Growbikes a Specialized, na což jsme se spolehli a byla to chyba. Kola se sice půjčovala, ale zejména těch nejmenších bylo nedostatek a tak nám kolo po dvaceti minutách zase odebrali. Naštěstí (pro nás) pak dorazili rodiny s vlastními koly a my jsme zase nějaké kolo získali - jinak by Stromovku zaplavila záplava slziček.


Akce byla koncipována jako dětský den na kolech. Po bike parku bylo rozmístěno několik stanovišť, na nichž malí cyklisté plnili různé úkoly (bezpečnost chodců, cyklistů i motoristů od Besipu, správné nasazení helmy, správné postavení nohou na pedálech...) ale hlavně samotná projížďka po bike parku a po instalovaných překážkách. První kola Vojta absolvoval s pomocí instruktora, ale pak už jezdil sám a nechtěl se z okruhů hnout.


Z bike parku jsme museli Vojtu doslova odtáhnout - jezdil až do chvíle, kdy únavou padal z kola. A následující den jsme "museli" vyrazit jezdit znova, tentokrát na Štvanici.


Přestože počasí bylo krásné, nebyla na Štvanici ani noha (asi to je tím, že je pumptrack přeci jen trochu z ruky, tak nějak uprostřed ničeho....). Absence dětí Vojtovi dost vadila (jsou pro něj motivací...) nicméně jízda ho bavila úplně stejně jako včera. 


Bohužel ani na jednom místě (Stromovka, Štvanice) není k dispozici občerstvení (respektive ve Stromovce je přeci jen blíž...) a tak cyklisté musí přijet vybaveni. Stejně jako včera Vojta odcházel až ve chvíli, kdy únavou padal z kola....
Používá technologii služby Blogger.