Deštivý trénink na 1000 miles Česko-saské švýcarsko a šluknovsko

7. 5. 2019

Další trénink na míle vedl do Česko-saského Švýcarska a na Šluknovsko. Tentokrát předpověď počasí neslibovala jen slunce, ale i déšť (a nakonec došlo i na sníh). Po zkušenostech z Krušných hor jsem pro sebe zabalila teplejší spacák i péřovou vestu (Vojta měl vše už minule) a bylo to dobré rozhodnutí.


I když trasa mílí nevede přímo přes Tiské skály, nemohli jsme je přeci minout. Sice projít turistickou trasu s kočárem nebylo nejsnadnější, ale s pomocí náhodných turistů jsme to nakonec prošli.


Poprvé jsme sebou vzali také malý kompaktní foťák, který Vojta dostal od prarodičů. Focení na samospoušť ho strašně baví a tak vznikly tentokrát i fotky, na kterých jsem i já :)


Pokud jedeme po silnici, sedí Vojta v kočáru. Jakmile je cesta složitější (skalky, kameny, kořeny...) a nebo hodně do kopce, Vojta skáče sám. Tedy do kopce se mu úplně vždycky nejde, ale obtížnější terén jej přímo láká.


První noc jsme strávili v německém bivaku (Taubenteich - bivak). Byl to krásný plácek u rybníka, kde byl i dřevěný příbytek pro tři dvojice. V jedné straně bivaku byl zabudován i stolek a lavice.


Stejně jako o Velikonocích byly cesty částečně neprostupné. V Německu se jednalo jen o cesty, které nebyly turisticky značené, v Čechách jsou často neprůchodné i turisticky značené stezky.


Vojta se připravuje na focení samospouští...


a tady je výsledek.


Tentokrát jsme zažili i jeden celý den deštivé počasí. Měli jsme jednu dlouhou pauzu v hospodě a jinak jel Vojta schovaný v kočáru.


K večeru déšť ustal a Vojta se mohl proběhnout v kalužích.


A druhý den nás čekalo zase krásné počasí.


Poslední zastávka byla rozhledna Jedlová. I tento cíl byl mimo trasu mílí, ale když už jsme tady byli, byla by škoda se tam nepodívat. U rozhledny jsme se koulovali a stavěli sněhuláka - prostě typický květnový den :)


Trasa:
Středa 1. 5. 2019: Tisá, Tiské skály, rozhledna Děčínský Sněžník (CP míle), bivak Taubenteich (16 km)
Čtvrtek 2. 5. 2019: bivak Taubenteich, Bad Schandau, Lichtenhainer (32 km)
Pátek 3. 5. 2019: Sebnitz, Raupenberg, Nejsevernější bod ČR - CP míle (29 km)
Sobota 4. 5. 2019: Severní, Lobendava, Mikulášovice, Weifberg, Zadní Doubice, Doubice (32 km)
Neděle 5. 5. 2019: Rybniště, rozhledna Jedlová, železnice Jedlová (16 km)Používá technologii služby Blogger.