1000 miles den dvacátý devaty

28. 7. 2019


Mile den dvacátý devátý. Ráno se budíme v Němšové, kde je krámek, co má ve všední den otevřeno do 23h a v neděli od 6h od ráno, což je na Slovensko rarita. V krámku se vše vysvětlí, provozují ho Vietnamci.

Pokračujeme po příjemné cyklostezce přes Horné Srnie, jezdí zde hodně cyklistů. Asi je to i tím, že se blížíme k České republice. Cyklostezka je hodně i ve stínu, což je super, ale stejně je to dlouhé, prostě 11 asfalťáků na rozehřátí. Pak nastupujeme na červenou značku, která vede 6km příjemně do kopce, že se dá bez potíží táhnout kočár. Když červená skočí do lesa, tak studují podrobně mapu a rozhodují se jít ještě kilometr po neznačené zpevněné cestě a pak se napojit na modrou značku. Vystoupáme tedy pár metrů ještě po pohodlné silnici, a pak mizíme na dalších 5km stoupání do lesa. 

Cesta je příjemně široká a spíše než do kopce je to takové hupání. Mohla bych táhnout Vojtu i v kočáře, ale nechávám ho jít, aby se prošel. Jen poslední zhruba kilometr na Javorník už je drsně do kopce, tam se Vojtovi už moc chodit nechce. Ale zvládli jsme to, máme další kontrolni bod pro chodce. Uz jen tři a cíl :). Nahore se fotime s patnikem vyznačující Slovensko/Česko. Teď ještě seskákat po modré značčce do Brumov-Bylnice a je hotovo.

Po celý den nás také “nahánějí” naši dva fanouškové na kole. Už to vypadalo, že se ani nepotkáme, ale nakonec nás dojeli u altánku při sestupu do Brumova. Dostali jsme pivo, džus, tyčinky, čokoládu a brambůrky, díky moc. Chvíli si povídáme, ale nakonec nás rozdělí bouřka. Kluci sjíždí na kole do Brumova, ale my bychom to nestihli, tak se připravujeme na déšť v altánku. Trochu sem prší, ale není to žádná hrůza. Vojta stejně sedí zabalený v kočáru a já v bunde píšu blog. Podle radaru to vypadá na delší déšť, tak nevím, zda se nám podaří ještě se někam posunout, nebo zda budeme spát tady.

Nakonec přestalo pršet a sešli jsme ještě do Brumova-Bylnice. Byl to sesup a trochu to klouzalo, Ještěze ma kočár brzdu. Nepříjemný je, ze Vojta v kočáru usnul. Vecer bude ve stanu radit a ja bych chtěla spat....
Používá technologii služby Blogger.