1000 miles den dvacátý šestý

25. 7. 2019


Mile den dvacátý šestý. Ráno nás vítá opět krásné počasí. Vojta ještě spí, dávám sušit na branku tropiko ze stanu, které máme mokré zespodu. Pak balím věci ze stanu a mezitím se probouzí princátko. Dneska má super veselou náladu, asi že se hodně vyspal :)

V obchodě si nakoupíme zásoby jogurtů a česrtvé pečivo. Pak vyrážíme směr Chvojnica. Je to roztahaná vesnice táhnoucí se podél potoka, jdeme stále mírně do kopce. Na to, že za zhruba dva kilometry má silnice končit, tady jezdí dost aut. Pak vidím inzerát na horský hotel Magura (na mapě není), tak si říkám, že to bude asi tím? Avšak u hotelu to na velký provoz nevypadá. Do Čavoje je na mé nové mapě značená cyklostrasa, ve skutečnosti tady značení není. nicméně podle mapy je snadné cestu najít. Vojta usnul a nechává se vyvláčet až skoro do sedla Obšiar, jde až poslední kilometr. Ze sedla máme krásné výhledy a pak už jen spadnout po kamenité hrůzocestě do Čavoje.

V Čavoji slibuje mapa restauraci, ta však přestala fungovat tak cca před deseti lety. Alespoň obchod tady mají, takže bude studené pivko. Děláme asi dvouhodinovou pauzu na jídlo, odpočinek a dětské hry. Pak Vojtu naložím do kočáru a šlapu asfalťáky do Valaské Belé. Ubytování řešíme opět stanem v areálu fotbalového hřiště. Tady jsou hodně sportovně založení, protože od 19h cvičí ženy na hudbu, od 20h hranou kluci fotbal a zároveň holky mají druhou hodinu cvičení na hudbu. Všichni navíc přijíždí na cvičení na kole. Tohle jsme zatím nikde neviděli. Vojta sleduje kluky s otevřenou pusou a nejraději by hrál s nimi.

Zítra bychom měli dojít do Trenčasnkých Teplic a zase se vykoupat. Vojta se na to už teď těší. Já se zase těším, že brzy opustíme Slovensko a tím i revír medvídků :)
Používá technologii služby Blogger.