1000 miles den třicátý sedmý

5. 8. 2019


Mile den třicátý sedmý. V noci bylo výrazně chladněji, spali jsme v mikinách. Ráno balíme jako vždy jen s tím rozdílem, že stan je suchý, když byl postavený pod přístřeškem.. I když to byla také záhada, když nám ráno začala do stanu kapat voda (nepršelo!). Tak jsme se raději zabalili a vyrazili. Obchod s potravinami v Rýžovišti byl hodně základní, ale na snídani jsme nakoupili. Pak pokračujeme po silnici do Břidličné. 

Tohle městečko (Břidličná) se mi vážně vůbec nelíbilo, prostě jen hodně zanedbané baráky podivně rozeseté kolem silnice, jakoby tady nefungovalo plánování kde co postavíme. V obchodě navíc Vojta stropil nepříjemnou scénu, když jsem mu odmítla koupit další hračku. Odchod z města ještě zkomplikoval rozkopaný chodník, prostě honem odsud pryč.

Velká štáhle naopak mile překvapila občerstvením s minigolfem a dětským hřištěm, strávili jsme tady příjemnou hodinku. Když jsem se pak ptala na možnost někde se po cestě do Dolní Moravice najíst, pan majitel jen kroutíl hlavou a říkal, že kvůli EET už tady hospody nefungují. Ve vesnici je sice hospoda U Kaštanů, ale určitě tam nevaří. Jdeme to i tak zkusit, ale hospoda i obchod s potravinami je zavřený (do obchodu jsme chtěla zajít po té, co pan z minigolfu řekl, že hospoda ani potraviny v Dolní Moravicí nejsou, protože v takovém případě máme jídla málo).

Přemýšlím co udělat, ale nezbývá, než to zkusit, třeba tam něco nakonec bude. A když ne, můžeme zajet autobusem do Rýmařova. Pokračuji po silnici až do Dolní Moravice, zatímco Vojta spí. Těsně před vesnicí se vzbudil a byl mile potěšen, že do “chatičky” už je to jen kousek. Místní pán nám nakonec poradil, kde je obchod s potravinami a dokonce i hospoda tady je, akorát je 2km daleko (Hamříkova stáj). Nakonec po poradě kupujem v obchodě potraviny na vaření (polévka, těstoviny, kuskus, žádné velké vyváření) a jdeme se ubytovat.

Apartmán Divoký anděl je krásný a hodně moderní. Už jen klíč je připraven v jakémsi boxíku na dveřích, který se otevře na kód, který nám majitel zaslal na mobil a na mail. Je to plně zařízená garsonka s kuchyňským koutem, lednicí, manželskou postelí, stolem, gaučem, televizí a v koupeně máme vanu, což je pro nás zážitek (vanu doma nemáme, máme jen veliký sprchový kout). 

Problém nastal s obsluhou varné desky, která je na indukci. Je potřeba používat speciální plotýnku, ale stejně se varná deska po několika sekundách sama vypíná. Pan majitel má snahu to řešit, nakonec poslal za námi paní od Čarodějnice, s tím, že pokud to nebude fungovat, tak nám zaplatí večeři. Nicméně paní od Čarodějnice se nakonec podařilo varnou desku zapnout.

Dneska už se nic moc nestane, je tady wifi a postel, takže nás ven už nikdo nedostane. Jen k vyprání prádla jsem se přemohla a teď píšu blog. Těším se, až nebudu muset dělat vůbec nic :)
Používá technologii služby Blogger.