Trénink na 1000 miles podruhé

24. 6. 2020

Loni jsme (máma a tehdy téměř čtyřletý syn) přešli pěšky Slovensko a část České republiky. Za čtyřicet dnů jsme společně (i s kočárem) zdolali polovinu oblíbené trasy 1000 miles a zařadili se mezi finišery 500 miles. Letos se nám, bohužel, nepodařilo dostat se na startovní listinu, nicméně na trasu (neoficiálně) stejně vyrazíme. A tentokrát už bez kočáru.

Loňské míle byly skvělé, nicméně téměř okamžitě po nich dorazilo do mé rodiny zemětřesení.  Zůstala jsem s Vojtou sama, musela jsem změnit práci, synchronizovat se podle školky… pak přišel COVID a zase bylo všechno úplně jinak, však víte. Když se život začal podruhé vracet do normálu, začalo pro změnu období dešťů… Zkrátka na trénink na míle bez kočáru nám letos vyšel pouze jeden víkend. I to ale stačilo na to, abych poznala, že táhnout stan letos prostě nezvládnu. Nouzový přespání v bivaku jsme zatím nevyzkoušeli, ale věřím, že to dáme J

Nechcete se k nám, nejlépe s dětmi, na část trasy připojit? Plánovaná trasa vede zejména lesem, po turistických značkách, rozhlednách apod. Denní limit plus mínus 20km podle situace a nálady; bude-li to možné, tak jedno teplé jídlo denně J Doufám, že i po COVIDU najdeme na horách otevřené restaurace. I když jak vím, i bez restaurací to jde (na Slovensku téměř žádné nebyly, a ty co byly, ty většinou nevařily).

Anebo byste mi mohli naopak doporučit, co po trase neminout? 

Plánuji, stejně jako loni, i nějaké zcela volné dny, které budou naplněné aktivitami výhradně dětskými (koupaliště, dino park v Polsku – tam už jsme byli, zajímavá muzea, bunkry apod.). Po cestě budeme hledat i kontroly (stáhla jsem si cca 120 fotek z míst, kudy budeme procházet, a tam bude Vojta podle fotek hledat poklad). V případě nějakého doporučení ráda seznam „kontrol“ rozšířím.

Předběžný časový plán:
4. 7. 2020 vyrazíme z Františkova (loňský cíl 500 mil) a půjdeme naproti letošním závodníkům, tj. směr Kralický sněžník – Orlické hory – Broumovsko – Krkonoše – Jizerské hory – Lužické hory – Šluknovsko – Česko-saské Švýcarsko – Krušné hory a Aško a Chebsko až na nejvýchodnější bod České republiky (ten sice v trase oficiálních mílí sice není, ale je to od Hranic už coby kamenem dohodil). 

Vzhledem k tomu, že letos nejdeme závod, nebudu letos v práci usilovat o 5 týdnů volna v jednom kuse, ale rozdělím to do dvou etap – první tři týdny v červenci bych chtěla dojít někam k úpatí Krušných hor a zbytek druhé dva týdny v srpnu. Možná to protáhneme až někam k Tachovu, uvidíme J


Podrobnější informace sdělím vážným zájemcům na e-mailu petra@eliasova.eu.
Používá technologii služby Blogger.