Etapa Krušné hory den čtvrtý

20. 8. 2020Ráno se budím v šest a dvě hodiny volna (snídaně je od osmi) využívám k plánování podrobností další trasy a také k napsání deníku ze dvou posledních dní. Vojta se budí kolem sedmé a v osm ráno jsme připravení k odchodu z chaty. Snídaně je opět královská - Vojta dostal dvě obrovské palačinky (snědl sotva jednu), kakao, džus a čaj. Na dojedení si dal ještě chleba s marmeládou. Já měla kafe, džus, čaj, míchané vajíčka se slaninou a chleba s máslem. Jako dezert kus Vojtovy palačinky.


Lehce před devátou odcházíme směr Dlouhá louka a Meziboří. Na Dlouhou louku je to cca 10km, kilometr na silnici vojtu nesu na ramenou. Ačkoli ráno bylo zataženo a mlha, nakonec se počasí vylouplo do slunečného dne. Cesta jde pocitově stále po rovině :) dokonce i Vojta o kopcích říká, že je to rovina. Cestu na Dlouhou louku nám zpříjemňuje několik kešek. Většina měla stejného tvůrce, byly hned u cesty a lehko k nalezení. Na Dlouhou louku přicházíme v půl jedné a jsme do poslední chvíle napjatí, zda bude teplý oběd, či nikoliv. Naštěstí je dnes otevřeno a to díky počasí. V případě špatného počasí je hospoda zavřená, protože se to nevyplatí (pro ten případ leží na terase cedule s nápisem “rekonstrukce”.


Oběd vybírá Vojta, tentokrát vývar a svíčkovou. Vývar snědl sám a ze svíčkové mi nechal dva knedlíky s trochou omáčky. Dětské porce mám prostě já. Odpočíváme skoro dvě hodiny a pak vyrážíme směr Meziboří a to přes rozhlednu Vlčí hora. Turistů a zejména cyklistů je relativně hodně. V Meziboří nakupujeme potraviny a vyrážíme do altánku kilák za městem. Žlutou značku znám již z předchozí cesty s kočárem (duben 2019), je to pěkný krpál. Letos máme ale zpestření, v jednom místě je nataženo asi 20m sítí a to tak, že po cestě se musíte místy téměř plazit. Nikde ani slovo o tom, co to je a k čemu to je. Vláčím batoh pod sítěmi po zemi a zuřím. Na konci síťové mucholapky zjišťuji, že mi přitom vláčení praskla láhev s vodou. 


Pod kopcem potkávám tvůrce sítí - vymyslela to lesní správa Litvínov. Sítě mají zachytit bukvice, aby bylo čím v zimě krmit zvěř. Jako proč nesbírat bukvice, ale copak vhodné stromy rostou jen na turistické značce? chlápci jsou navíc pěkně nepříjemní, prý se pod sítí dá prolézt. Jako dá, ale jak?Pokud by nahoře bylo upozornění, mohla bych se rozhodnout a žlutou značku obejít. JAko jít to s kočárem , tak nevím, jestli bych to prolezlá.


Náš altánek je už na dosah, večeříme a jdeme si lehnout. Dobrou noc.

Používá technologii služby Blogger.