Etapa Krušné hory den devátý

24. 8. 2020

 


Ráno bylo chladné, zakoupená mikina se hodí. Rychle balíme a vyrážíme na snídani do Kovářské. Po cestě potkáváme paní, co kolem “našeho” altánku večer šla dvě kolečka nordického walking. Tak nyní vyráží na ranní procházku a ptá se na oplátku, jak jsme se vyspali. Obchod s potravinami je zavřený, protože je inventura. Cukrárna je zavřená, protože je podnělí. Hospody jsou zavřené, protože je ráno. Otevřená je pouze pošta (posílám si domů balíček) a obchod s potravinami, který provozuje vietnamská komunita. Snídáme na lavičce na sluníčku a pak vyrážíme směr Klínovec.


Po cestě je několik jednoduchých kešek a nakonec narazíme ve vesnici Háj i na otevřenou hospodu. Dáváme dvě kofoly, jedno nealko pivo, vývar, Kulhánek a jednu svíčkovou. A samozřejmě nabíjíme veškeré elektronické přístroje. Hrajeme karty, peru pár věcí, prostě uděláme si na dvě hodiny pohodlí. Pak vyrážíme posledních pár kilometů na Klínovec, kam v pohodě dorazíme krátce před třetí hodinou. Oběhneme několik kešek (nejhezčí je prémiová s nápovědou “dotkni se skrýše”, přičemž ze skrýše vyjede sešítek na logování). Jdeme i na rozhlednu a pak do jediného otevřeného občestvení. Je už po čtrté hodině a tak jsou značně vyjedení, ale i tak štrůdl, kafe a čaj potěší.


Celý den se honí mraky, ale déšť už z toho nebyl. Pohodová cesta do Božího daru je zpestřena opět několika keškami a malou rozhlednou. Kousek az BD bivakujeme v přístřešku na Ježíškově cestě. Příště si nesmím dávat takhle večer kafe, nemohu usnout a tak vidím ještě mnoho cyklistů, kteří brouzdají po Krušných horách v noci a po tmě, i když žádný závod nejedou.

Používá technologii služby Blogger.