Etapa Krušné hory den osmý

24. 8. 2020

 


Ráno spíme déle než jindy. Dopřáváme si luxusní snídani, i když to znamená pozdější odchod. Vojta si včera objednal tousty bez ničeho a byl spokojený, že je dostal :) Podle předpovědi by dnes nemělo pršet (to se nesplnilo) a tak není kam spěchat. Těsně před odchodem Vojta začne bez zjevné příčiny plakat že si včera vybral v obchodě špatnou hročku jako odměnu za skok do vody. Nedaří se mi ho utišit a tak odcházíme s pláčem. Až později zjišťuji, že si na mobilu stáhl hru, ve které vystupoval spiderman a to spustilo myšlenku na to, že si vlastně měl místo dinosaura vybrat spidermana...


První kilometry vedou po málo frekventované silnici (červená značka je prakticky zrušená, protože farmář si koupil pole i cestu, po které značka vede a své pole následně oplotil bez možnosti průchodu pro chodce...). Po odbočení může Vojta konečně “bojovat”. Cesta jde stále po rovině a co tři kilometry je příjemný altánek na odpočinek. V tom druhém přečkáme i krátkou přeháňky. Oběd nám vychází na vodní nádrž Přísečnice, kde už žádný altánek není. Vzpomínám, že před rokem a půl tady ještě místy ležel sníh a my jsme stavěli sněhuláka. Po chvíli se přihnal obrovský černý mrak a tak hledám, kde se ukryjeme. Asi dvacet metrů od cesty stojí budova, snad kaplička, snad vodojem - stavba je zanedbaná, ale schovat před deštěm se tady dá. Obědváme ještě na trávě před budovou, ale pak se zvedne vítr a za chvíli je tady prudký déšť. S přestávkami prší dvě hodiny.


Následující dva kilometry vedou po rušné silnici, kde Vojtu nesu na ramenou. Po odbočení odlovíme kešku v krásné košaté Lípě a pokračujeme po maličké silnici směrem na turistickou žlutou značku. I tady je značný provoz, což mě překvapuje. Možná si tady auta cestu zkracují kvůli nějaké objížďce? Za plného slunce odpočíváme v altánku a pak vyrážíme do cílového altánku (asi dva kilometry). Po chvíli se nebe zase zatáhne a začíná pršet. Do altánku jsme to nestihli a čekáme na konec deště pod hustými smrky. Naštěstí jsme na okraji mraku a za chvíli je po dešti. 


Klínovec je na dohled, tak snad si tam zítra dáme pozdní oběd. Teoreticky by měli mít otevřeno do 17h.

Používá technologii služby Blogger.