Etapa Krušné hory den pátý

20. 8. 2020


Po včerejší zkušenosti opouštíme turistické značky a na Rašov jdeme po lesnických cestách a po sjezdovce, tam sítě na bukvice natažené nebudou. U parkoviště vidím čelo hezkého altánku, tak se tam jdeme posadit a vida, on to není altánek, ale soukromá garáž na auto (navíc obsazená). Tak se vracíme na turistům vyhrazené sezení a dáváme druhou snídani (první byl jogurt a banán). Cesta do Mníšku ubýhá rychle, pohání nás myšlenka na hospodu. No ale Mníšek je typické české příhraniční městečko plné trpaslíků a podivného sortimentu. V duty-free kupuju konečně láhev vody (dosud jsme měli jen jednu malou půllitrovou, protože druhá nám praskla pod sítěmi) a také balení čtyř kinder vajíček. Tak mám na čtyři dny vystaráno :)


Hospodu odkládáme do Nové Vsi. Úsek mezi Mníškem a Novou vsí vedl po krásných loukách.a později lesem. U jedné boudy na přespání dáváme oběd z vlastních zdrojů a delší odpočinek na karimatkách. Potkali jsme jednu paní s pejskem a asi sedm Němců na kolech. Žádný nápor tursitů se nekoná což znamená i malou pravděpodobnost obědu v Nové Vsi. První hospoda je otevřena jen v pátek od 17h (a určitě ani.v pátek nevaří), druhá otevřená je, ale lidí je jak šafránu. Z opatrnosti dáváme jen polévky, ty tady snad neskladují moc dlouho. Pečivo se mi koupit nepodařilo, už bylo přebrané.


Objednávám ubytování na Lesné, protože se hrozně potřebuju vysprchovat a taky wifi by nebyla špatná. Vojtu láká zase bludiště (nakonec je trochu zklamaný, čekal něco lepšího - většího). Na chatrě jsme už v 18. Bohužel přidělený pokoj funkční wifi nemá a personál ho odmítá vyměnit (prý není za co, jiný není připravený). Mrzí mě to, nicméně se překonán a jdu s Vojtou na večeři - ta je opravdu výborná (zvěřinová svíčková a staek se zeleninou). Sprcha, pračka, zápis ze dneška a brzy půjdeme spát. Zítra nás čeká ještě slunečný den, ale v sobotu má udeřit déšť a bouřky. Tak musím naplánovat kde se schováme.

Používá technologii služby Blogger.