Krušné hory den jedenáctý

27. 8. 2020Ráno spíme déle, jako každý den v posteli. Když chci vyrazit na nákup k Patrikovi, tak se budí Vojta a nechce mě nechat odejít. Jdeme ještě na skok k Elišce, ale to byla chyba. Všichni jsou tam v jednom kole, válí se masový závin, Honzík vyžaduje mlíčko, Toník a Vašík zase snídani, spousta lidí na malém prostoru. A Vojta samozřejmě nechce od hraček a od kluků odejít. U Patrika snídáme a nakupujeme jídlo až po deváté hodině a vyrážíme do kopce směr Jelení. Zajímavě ukrytá keška u vodojemu nám dala zabrat, ale nakonec jsme ji nalezli.


Celý den šíleně fouká vítr, přemýšlím jestli v tomhle je možné jet s dětmi na kolo na Plešivec, jak má Eliška a spol v plánu (a jestli tam pustí lanovku). I my jdeme nabalení, kdepak jsou včerejší kraťasy a triko. Jdeme po cyklistické / lyžařské trase a potkáváme jen dva postarší cyklisty. Jedou do Rotavy a už teď v poledne toho mají evidentně plné zuby. Odpočíváme v prvním královsky velkém altánku a chceme i ve druhém, ale rozpis otevírací doby hospody na Jelení, nás od odpočinku odrazuje. Zavírá totiž už v 15h a jiná hospoda tady není. Zbývá nám hodina a půl a ještě asi tři kilometry.


Na pláni nás dojede cyklista s plně naloženým kolem, také míří do hospody. Pak u společného stolu probíráme jeho trasu, jede do Plzně. Hospoda zavírá přesně ve tři, za tři čtvrtě hodiny jsme ale stihli úplně vše: čaj, limonádu, knedlíky s masem a zelím (část zbyla na večeři) i knedlíky s borůvkami. A ještě i kafe. Samozřejmností je nabíjení elektrospotřebičů a hezký záchod :)


Jakmile vyjdeme před hospodu, zase šíleně fouká vítr. Dnes je to i na kulicha. Převalíme se přes kopec a v královském altánku asi hodinu odpočíváme. Skoro celý den není signál. Nakonec ještě pokračujeme asi tři kilometry a kousek za Přebuzí spíme u maličkého altánku u lese, kde na nás nefouká. Spíme tentokrát vedle, protože pršet nemá a pod altánem jsou šílené kořeny. Na Krušné hory bylo tentokrát v noci krásné teplo (tedy ve funkčním oblečení na spaní, spacáku a žďáráku). 

Používá technologii služby Blogger.